Engineering

Pneumatski transport rasutih materijala
Nudimo izrade studija, projektiranje i pružanje saveta u oblasti tehnologije pneumatskog transporta rasutih materijala. Osim projektiranja novih pneumatskih transportnih sistema, bavimo se također procenom i modernizacijom postojećih pneumatskih transportera. Trenutno, većina ugljenih elektrana i toplana, ljevaonica i cementara su opremljeni elektrostatskim filtrima za odvajanje letećeg pepea i različitih frakcija prašine iz dimnih gasova. Ovi uređaji nisu više dovoljno efikasni zbog sve većih zahteva za odvajanje tih čestica prašine iz dimnih gasova. Iz tog razloga postojeći filtarski uređaji se pretvaraju u efikasnije tkanina filtre. Pretvaranje elektrostatskog separatora na tkanina filtar uključuje procenu i, ako je potrebno. preradu postojećeg pneumatskog transporta materijala koji se nalazi ispod rezervoara ovih izvora.
Studiju priprema naše inženjersko odeljenje, vidi kontakt.
U pneumatskom transportu kao mogući medij koristi se vazduh ili inertni plin (CO2, N2) ili vazduh sa smanjenim udiom O2.
Pneumatski transport možemo razlikovati s obzirom na nekoliko faktora. Najčešće se razlikuje prema tlaku transportnog medija na:
- Transport koji koristi vakuum
- Transport koji koristi nadtlak
- Transport mešani (kombinacija dva prethodna)
- Transport koristeći niski tlak (razlika pritiska manja od 10 kPa) - izvor komprimiranog vazduha su ventilatori do 10 kPa, a mešalica je obično ejektor (pokretač). Za transport je karakterističan visoki udio vazduha i materijala i velika brzina.
- Transport koristeći srednji tlak (razlika pritiska od 10 kPa do 50 kPa) - izvor komprimiranog vazduha puhala u razmaku od 10 do 50 kPa. Uređaji za mešanje su rotacijske hranilice (rotacioni davači) ili posebni ejektori (pokretači). Ova vrsta transporta pogodna je za manje abrazivne materijale sa zahtevom neprekidnog rada.
- Transport koristeći visoki tlak (razlika pritiska od 50 kPa do 800 kPa) - deluje u razmaku pritiska od 50 do 800 kPa pomoću kompresora. Za transport se koriste posebne standardizirane komorne hranilice (komorni davači) obima od nekoliko litara do 8000 litara. Zbog niskog odnosa vazduha i materijala, materijal se transportira malom brzinom. Kao rezultat toga, ovaj način transporta štedi transportirani materijal i transportne puteve.
Transport s niskim pritiskom obavlja se obično:
- Ejektorima
- Mešalicama
- Žlebovima za ventilaciju
- Mešalicama
- Žlebovima za ventilaciju
- Komornim hranilicama
- Pužastim hranilicama